Zapisz się do newslettera: Zapisz

Barwniki w płynie

do mas tłustych

Naturalne Barwniki do mas tłustych w płynie, zostały stworzone na bazie olejów roślinnych. Nasze mieszanki zapewniają możliwość łatwej aplikacji do mas tłustych, oraz umożliwiają barwienie mas stałych i płynnych (polewy, kremy, nadzienia i wypełnienia, zamienniki białej czekolady, polewy do lodów, tłuszcze).


kolory
Żółty Jasny - OS szczegóły >>
Żółty - OS szczegóły >>
Pomarańczowy - OS szczegóły >>
Morelowy - OS szczegóły >>
Truskawkowy - OS szczegóły >>
Malinowy - OS szczegóły >>
Czerwień Karminowa - OS szczegóły >>
Zieleń - OS szczegóły >>
Jagodowy - OS szczegóły >>Opakowanie:
Jedno opakowanie zawiera 30 gram płynnego barwnika.

 

Zalety barwników do Mas Tłustych (OS):

  1. Barwienie dowolnych mas tłustych, polew i tłuszczy, naturalnymi barwnikami,
  2. Barwniki zawierają jedynie naturalny barwnik(i) i olej roślinny, nie zawierając: konserwantów, stabilizatorów ani żadnych sztucznych dodatków,
  3. Niskie dozowanie dzięki dużej koncentracji barwnika (dozowanie na poziomie 3g-25g).
Zastosowanie:
Główne przeznaczenie: Masy tłuste, kremy wysoko tłuszczowe, polewy, białe czekolady nieprzeznaczone do temperowania (jak fontanny czekoladowe).
Ponadto: aplikacje zawierające i oparte o tłuszcze, oleje, np.: ciasto kruche, masło, olej.

 

Dozowanie:
Produkt wymaga bardzo dokładnego dozowania. Zaczynać dozowanie od minimalnej ilości barwnika 0,5g-3g na kg. Powoli należy zwiększać dozy do uzyskania pożądanego koloru. W warunkach domowych polecamy dozowanie strzykawką.
W przypadku przedozowania, naturalny ekstrakt z którego został wytworzony barwnik może nieść smak i aromat
.

 

Informacje techniczne:
Naturalne barwniki do Mas Tłustych w Płynie (OS), są barwnikami olejowo-rozpuszczalnymi o zwiększonej sile barwnej i koncentracji.
Barwniki OS, są zbudowane w oparciu o olej roślinny, zawdzięczając temu postać płynu nierozpuszczalnego w wodzie. Należy je rozpuszczać bezpośrednio w czekoladzie czy tłuszczu.
Można je z powodzeniem stosować nawet do prawdziwej czekolady, która nie będzie później temperowana (np. fontanny czekoladowe).

 

Barwniki naturalne, zależnie od pH, mogą mieć różne odcienie koloru. Ponadto są one wyraźnie mniej odporne na obróbkę termiczną i bezpośrednie światło słoneczne od tradycyjnych barwników syntetycznych.

 

Indeks grupy:
OS-XXX

 

Pakowanie:
Na kartonowe paletki, po 12 sztuk. Możliwość zamawiania na sztuki.

UWAGA! Przedstawione na stronie internetowej kolory wybarwień mają charakter poglądowy i nie powinny być traktowane zobowiązująco.

 

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
Akceptuję  |   Ukryj